Specjaliści/ Oferta

Wiemy jak ważna jest, oprócz wielkiego serca i zaangażowania, pomoc ze strony profesjonalistów. Dlatego pracujemy z najlepszymi.

KONSULTANCI

Justyna Szybska – Lewandowska

Endo- przewodniczka

Zawodowo jestem związana z sektorem publicznym i wspieram wszelkie działania związane z rozwojem przedsiębiorczości i innowacyjnych projektów, bo głęboko wierzę w dokonania jakie mogą powstawać na styku nauki i biznesu.

Prywatnie oddaje moje serce działaniom na rzecz kobiet, pokazując swoją codzienność życia z endometriozą i niepłodnością w tle. Słowo endometrioza pojawiło się u mnie zupełnie niespodziewanie w 2015 r. Po diagnozie zostałam z moją chorobą całkiem sama, licząc w zasadzie na to, że skoro byłam operowana to jestem już zdrowa! Nic bardziej mylnego.

Mój endo-mrok trwał ponad 3 lata, chociaż chodziłam od drzwi do drzwi różnych gabinetów lekarskich. Prawdopodobnie ten okres czarnej dziury i niewiedzy skreślił moje szanse na macierzyństwo. Musiałam też zmierzyć się z najgorszymi słowami, jakie dane było mi usłyszeć od lekarza operującego mnie w stanie ciąży pozamacicznej – „Nigdy nie będzie pani mamą, ma pani brzuch zamurowany w zrostach…”.

Pomimo tego, że sytuacja była tak tragiczna, poczułam w sobie ogromną moc, moc aby pomagać, moc aby nigdy więcej żadna kobieta nie usłyszała takich słów od lekarza, moc aby mówić głośno czym jest endometrioza i jakie pole rażenia ma niepłodność i strata, która wpływa na całe nasze życie, jako pary i rodziny.

Chociaż przybywa informacji i aktywności na temat obu tych schorzeń, często dostaję pytanie „Co robić? Jak sobie radzić?” – dlatego staram się być endo-przewodniczką na tyle, ile starcza mi sił.

Przepisem na oswojenie się z chorobą podzieliłam się m.in. w Małym Vademecum Endokobiety (wydanym przez Dagmarę Górecką-Basińską, do pobrania na stronie endomama.pl), akcji #JestemN97 przygotowanej przez Narine Szostak (wywiad do obejrzenia na profilu IG / YouTube o nazwie Płodność Start). Swoje zmagania z chorobą przedstawiłam także w programie Fajka pokoju, którego emisja odbyła się 20 czerwca 2022 r. w Polsat Cafe.

Zapraszam na mój instagramowy profil o nazwie Endo Justa w szpilkach –  www.instagram.com/endo_justa_w_szpilkach/

Bądźmy w kontakcie!