Specjaliści/ Oferta

Wiemy jak ważna jest, oprócz wielkiego serca i zaangażowania, pomoc ze strony profesjonalistów. Dlatego pracujemy z najlepszymi.

PSYCHOLOGIA

Małgorzata Romanowska

Psycholog i psychoterapeuta

„Warunkiem przemiany jest wytrwałość. Każda trwała przemiana wymaga czasu i wysiłku” (Autor nieznany)

Terapeuta to ktoś pomiędzy przeszłością a teraźniejszością pacjenta. Pomiędzy jego uczuciami, myślami, światem marzeń i fantazji, ktoś kto łączy różne fragmenty, nazywa je i nadaje im znaczenie. Czasem mediator, obserwator, ktoś kto wspomaga, sprzymierzeniec (…) najbardziej sojusznik rozwoju. To ktoś kto udostępnia siebie, swoje wnętrze, dla przeżyć i stanów emocjonalnych pacjenta. Udostępnia siebie i pomaga pacjentowi przetworzyć to, co dzieje się w jego życiu psychicznym. W przeżyciu pacjenta możemy być kimś, kto po raz pierwszy w życiu poświęca uwagę, cierpliwie słucha, podejmuje wysiłek, żeby zrozumieć. (Monika Miller-Nadolska, Alina Negebauer, fragment z książki “Psychoterapia dziś. Rozmowy.”

– Jaka jest najodważniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek powiedziałeś? – zapytał chłopiec.
– “Pomóż mi”- powiedział koń.
– Prosząc o pomoc, wcale się nie poddajesz – powiedział koń – Przeciwnie, pokazujesz, że nie chcesz się poddać.
“Chłopiec, kret, lis i koń” Ch. Mackesy

Od 8 lat psycholog, interwent kryzysowy, psychoterapeuta systemowy w trakcie certyfikacji, psycholog transportu. Psychoterapeuta indywidualny i par.
Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
Pracuję w nurcie systemowym, zakładając, że każdy jest częścią szerszego systemu, zaczynając od rodziny, z której pochodzimy, a kończąc na społeczeństwie, w którym żyjemy.

Prowadzę konsultacje psychologiczne, terapię indywidualną dorosłych, terapię par, interwencje kryzysowe. Prowadzę terapię w języku polskim, stacjonarnie, w gabinecie oraz online.

Pracuję z osobami i z zaburzeniami nastroju, w procesie żałoby, w procesie godzenia się z chorobą somatyczną. Prowadzę konsultacje dla par borykających się z problemami na różnych etapach życia partnerskiego i rodzinnego. Pracuję z kobietami i parami pragnącymi zajść w ciążę, utrzymać ciążę, poradzić sobie ze zbliżającym się porodem lub trudnościami w opiece nad dzieckiem. Pracuję z kobietami i ich rodzinami po stracie dziecka. Jako interwent kryzysowy pomagam w procesie godzenia się z trudnymi, obciążającymi doświadczeniami (wypadek, strata bliskiej osoby, utrata zdrowia, przemoc). Pracuję w oparciu o neurobiologię interpersonalną z osobami, które przeżyły trudne, stresujące, traumatyczne doświadczenie.
Wykonując pracę psychoterapeuty towarzyszę w przemianie i akceptacji zapewniając pełne zaangażowanie, neutralność i bezpieczną przestrzeń.

Pracuję z parami w oparciu o EFT (Emotionally Focused Therapy for Couples) – Terapię Skoncentrowaną Na Emocjach, która jest najskuteczniejszą terapią dla par na świecie. Z badań wśród par, które ukończyły terapię, ponad 90% zgłasza wzrost satysfakcji w związku, a 70-73% osiąga korzystniejsze wyniki na skali mierzącej nasilenie problemów w relacji małżeńskiej.

Ukończyłam:
– Psychologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w 2015 roku,
– Kurs Podstawowy Terapii Systemowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej,
– Kurs Terapii Krótkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniach we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii,
– Studia podyplomowe Psychologia Transportu na SWPS w Poznaniu,
– Studium interwencji kryzysowej prowadzone przez Grupę Interwencji Psychologicznej i Szkoleń ARCAN,
– Szkolenie psychoterapii par i małżeństw organizowane przez Wielkopolski Instytut Psychoterapii,
– Szkolenie Externship in Emotionally Focused Therapy for Couples,
– Kurs terapii traumy oparty o neurobiologię interpersonalną. Ciało. Relacje.    Zdrowienie,
– Kurs terapii traumy medycznej.
 
Doświadczenie zdobywałam pracując w:
– Ginekologiczno-położniczym Szpitalu Klinicznym UM w Poznaniu,
– Regionalnej Wojskowej Pracowni Psychologicznej w Poznaniu,
– Fundacji UAM,
– Pracując ze studentami Kierunku Lekarskiego w Katedrze i Zakładzie Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu,
– Prowadząc od 8 lat terapię indywidualną i par w prywatnych gabinetach w Poznaniu.
 
Kontakt