Specjaliści/ Oferta

Wiemy jak ważna jest, oprócz wielkiego serca i zaangażowania, pomoc ze strony profesjonalistów. Dlatego pracujemy z najlepszymi.

Fizjoterapia uroginekologiczna

Michał Koszla

Fizjoterapeuta
uroginekologiczny i połogowy

Doktor nauk  medycznych i nauk o zdrowiu. Tytuł otrzymał w marcu 2022 na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, broniąc pracę naukową z zakresu fizjoterapii dna miednicy. Magister fizjoterapii od 2001 roku. (Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu, praca magisterka dotyczyła przywracania sprawności po porodzie).

Członkiem International Continence Society (Międzynarodowe Stowarzyszenie d/s Trzymania Moczu).

Od 2001 roku prowadzi fizjoterapię dna miednicy w Poznaniu. W tym samym roku opracował program usprawniania w połogu – Atrakcyjna Mama TM. Zajmuje się również terapią bólu – w tym w ciąży oraz po porodzie.

Od 2004 roku współtworzy poznańską szkołę rodzenia „Dobry Początek”. 

Od 2010 roku prowadzi kursy dla fizjoterapeutów z zakresu usprawniania i profilaktyki w połogu a od 2013 roku kursy fizjoterapii dna miednicy. Prowadzi również zajęcia na poznańskiej Akademii Medycznej dla studentów fizjoterapii z zakresu fizjoterapii w uroginekologii.

Był prelegentem między innymi na: XV ogólnopolska konferencja Fundacji Rodzić po Ludzku, 2 ogólnopolskie konferencje dla położnych „W służbie bociana”, III Konferencja Naukowo – Szkoleniowa „Promocja zdrowia reprodukcyjnego” współorganizowana przez Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Profilaktyka zdrowia prokreacyjnego”. Przez kilka lat udzielałem się jako konsultant Stowarzyszenia UroConti, gdzie publikowałem w Kwartalniku NTM. Moje artykuły można też odnaleźć w Urologii Polskiej.

Prywatnie jest mężem i ojcem 4 synów i córki.

Uwielbia rodzinne wyjazdy: zimą na narty a latam na żaglówkę. Pamiętając o mądrości „w zdrowym ciele zdrowy duch” gra w piłkę nożną i siatkówkę, a z żoną chodzi po górach.