Przypnij skrzydła drugiej mamie

Celem projektu jest stworzenie kobiecego kręgu wsparcia, w którym to kręgu znajdzie się przestrzeń do rozmów, inspiracji, rozwoju i wsparcia, dla 10 kobiet, zamieszkujących Poznań – dzielnicę Grunwald i okolice.

Dla kogo? – Odbiorcami projektu są kobiety – mamy, zamieszkujące Poznań, dzielnicę Grunwald i okolice, przytłoczone nadmiarem obowiązków, miłością do dzieci, odpowiedzialnością za rodziny, poszukujące zrozumienia, pragnące pogodzić życie rodzinne z zawodowym, a w konsekwencji gubiące względną równowagę życiową, poczucie własnej wartości i tracące z pola widzenia siebie samych.

Kiedy? – projekt realizowany będzie w okresie od 1 maja do 15 listopada 2023 roku

Gdzie? – Instytut Rozwoju MAGIS Sp. z o.o. (Posłaniec wina) ul. Karpicka 7/9 Poznań

W ramach projektu odbędzie się 6 spotkań, po 2 h każde, łącznie 10 h, podczas których uczestnicy, przy dobrej kawie i ciastku, oddadzą się wspólnej rozmowie. Będą wzajemnie się inspirować, dodawać sobie odwagi, pewności siebie. Podczas tych spotkań podzielą się też własnym doświadczeniem, umiejętnościami, wskazówkami i poglądami, tworząc tym samym krąg wsparcia dla siebie i innych kobiet.

Podczas spotkań postaramy się poruszyć następujące zagadnienia:

1. „równowaga między domem a pracą”,

2. „jak być idealną nieidealną mamą”,

3. „jak w natłoku obowiązków zadbać o relacje w związku”,

4. „jak ukochać siebie”,

W ramach projektu odbędzie się też warsztat o nazwie „Tlen dla Mamy – czyli jak zadbać o siebie”. Sprawne zarządzanie czasem wymaga zrobienia STOP! i uporządkowania życia. Podczas warsztatu znajdziemy czas na zatrzymanie i przyjrzenie się sobie. Spróbujemy wspólnie znaleźć i wypracować rozwiązania, które pozwolą nam poczuć się lepiej. Warsztat poprowadzi Agnieszka Barwicka – wspaniały pedagog, terapeuta, trener z wieloletnim doświadczeniem.

Na ostatnim – szóstym spotkaniu spróbujemy podsumować nasze działania

Spotkania posłużą budowaniu kręgu kobiet, który jest otwarty, słucha, wspiera i nie ocenia. Kręgu opartego na zaufaniu, że nasze emocje są bezpieczne wśród nas.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoś się dzwoniąc pod numer telefonu 501 371 016

lub pisząc maila na adres: fundacjagonito@gmail.com

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030