Specjaliści/ Oferta

Wiemy jak ważna jest, oprócz wielkiego serca i zaangażowania, pomoc ze strony profesjonalistów. Dlatego pracujemy z najlepszymi.

LOGOPEDIA

Magdalena Pohl

Logopeda, Neurologopeda

Jestem absolwentką Filologii Polskiej i Logopedycznych Studiów Podyplomowych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Studia Podyplomowe Pedagogiki Specjalnej, Logopedia). Ukończyłam również podyplomowe studia doskonalące z zakresu Neurologopedii.

Doświadczenie terapeutyczne zbierałam w przedszkolach specjalnych, szkołach z oddziałami integracyjnymi, centrach terapeutycznych, a także na oddziale neurologii w jednym z poznańskich szpitali. W swojej pracy uczę komunikacji w szeroko pojętym znaczeniu. Pracuję z dziećmi z opóźnionym rozwojem mowy, zespołami genetycznymi, autyzmem, dysleksją, wadami wymowy, prowadzę terapię karmienia, a także wspomagam dorosłych po udarach i z chorobami neurodegeneracyjnymi. W terapii stawiam duży nacisk na budowanie relacji z pacjentami i ich rodzinami.

Poza gabinetem zarządzam fanpagem “Nie śpię w nocy, bo wycinam i laminuję pomoce”, na którym opisuję kulisy mojej pracy.

Prywatnie – wielka fanka kryminałów czytanych na nadmorskiej plaży.

Ukończone kursy i szkolenia

• Warsztat „Diagnoza afazji rozwojowej (SLI) w kontekście terapii” (2021)
  • Szkolenie „Podstawy ortodoncji dla logopedów” (2021)
  • Kurs „Rozwijanie inteligencji wielorakich w szkole i przedszkolu” (2019)