Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Przypnij skrzydła drugiej mamie

12 września / 17:00 19:00

Wczoraj odbyło się ostatnie spotkanie w ramach projektu „Przypnij skrzydła drugiej mamie”.

Była to inicjatywa, która miała na celu stworzenie kręgu wsparcia kobiet, które na co dzień muszą odgrywać wiele różnych ról społecznych. Są bowiem mamami, żonami, partnerkami, pracownicami, ale ponad wszystko wspaniałymi kobietami, które w natłoku obowiązków, przytłoczone potrzebami pozostałych członków rodziny, czasem gubią drogę do samych siebie.

W ramach projektu osiągnęłyśmy wiele ważnych celów i rezultatów:

❤ Przede wszystkim stworzyłyśmy cudowną kobiecą społeczność – Projekt bowiem zebrał grupę empatycznych, otwartych kobiet, o różnych doświadczeniach życiowych i zainteresowaniach, tworząc wspólnotę opartą na wzajemnym wsparciu i zrozumieniu. Wspólnym mianownikiem zdecydowanie były dzieci 👶👶.

❤ Uzyskałyśmy od siebie nawzajem wsparcie emocjonalne – Kobiecy Krąg stał się miejscem, gdzie uczestniczki mogły dzielić się swoimi uczuciami, doświadczeniami, troskami, radościami i problemami. Miejscem pełnym ciepła, zrozumienia i empatii.

❤ Wypracowałyśmy „Bank rozwiązań” – który zdecydowanie w przyszłości pomoże uczestniczkom radzić sobie z trudnościami życiowymi i emocjonalnymi.

❤ Postawiłyśmy też na rozwój osobisty – w ramach projektu zorganizowany został warsztat, który pomógł uczestniczkom zajrzeć w głąb siebie i określić najważniejsze wartości, którymi kierują się w życiu.

❤ Wzmocniłyśmy się – Kobiecy Krąg Wsparcia promował poczucie własnej wartości i pewności siebie wśród uczestniczek, zachęcając je do podejmowania nowych wyzwań i realizacji swoich celów i marzeń.

❤ Stworzyłyśmy sieć wsparcia – Dzięki projektowi kobiety nawiązały relacje i kontakty, które pozostaną ważnym źródłem wsparcia także po zakończeniu inicjatywy.

„Przypnij skrzydła drugiej mamie” okazał się niezwykle ważnym, potrzebnym i udanym projektem, który przyczynił się do zbudowania silnej, wspierającej się nawzajem kobiecej społeczności.

Nie ma cienia wątpliwości, że musimy znaleźć sposób na jego kontynuację i że zrobimy wszystko co w naszej mocy żeby tak się właśnie stało.

Dlatego też nie piszę „Do widzenia”, a „do zobaczenia”

Jesteście wspaniałe kobiety. Dziękuję, że byłyście i jesteście.

Wszystkie spotkania odbyły się w Instytucie Rozwoju MAGIS Sp. z o.o. Posłaniec Wina ul. Karpicka 7/9 Poznań.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030. Wielkopolska Wiara Stowarzyszenie Centrum PISOP